вівторок, 11 червня 2019 р.

Доповідь IISS: система правосуддя Заходу під загрозою атаки Кремля

Російські спецслужби інтенсивно проводять інформаційну кампанію «сіяння хаосу» ще з жовтня 2018 року. Головною мішенню для дезінформування було обрано західну систему правосуддя. Перш за все, осередком для проведення пропагандистських акцій стали соціальні мережі Facebook, Twitter, Instagram, − зазначається в доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Додається, що з середини 2014 року по жовтень 2018 року більшість повідомлень в Twitter, які поширювались з підконтрольних російських пропагандистських акаунтів, були оприлюднені англійською мовою. Далі німецькою (понад 99 тис.), українською (понад 82 тис.) болгарською (понад 54 тис.), італійською (майже 21 тис.), іспанською і французькою (близько 12 тис. кожна) мовами.
Мовний розподіл написаних російськими тролями повідомлень в Twitterі показує, що вони адресовані тим країнам, де амбівалентне ставлення до американської правової системи є публічним, тобто там, де настрої суспільства лише сприяють «сіянню хаосу» у випадку дезінформації Кремля.

Russia Today i Sputnik
Кремлівські атаки на основи правової системи демократичних країн в соціальних мережах супроводжуються масовими маніпуляціями, які фінансуються російською владою та публікуються на інформаційних ресурсах Russia Today і Sputnik різними мовами, йдеться в доповіді IISS.
На думку експертів ISS наочною демонстрацією російських пропагандистських операцій є програма "America’s Lawyer” («Американський юрист»), що рекламується як програма щодо «викриття корумпованої та неефективної системи американського права».

Яким чином Путін і уряд посилюють проведення кампаній?
«Так, пропагандистські кампанії, що проводяться в соціальних мережах та підконтрольних РФ мас-медіа, обов'язково підсилюються заявами представників уряду. Тому використовуючи такі методи, Путін сподівається, що західні суспільства втратять віру в демократичні інститути, так само, як і російське суспільство визнало корупцію в Росі», − підсумовують експерти у доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

понеділок, 3 червня 2019 р.

Звідки нам це відомо…Росія дезінформує з моменту, коли трапилась авіакатастрофа MH17


Росія поширює дезінформацію стосовно авіакатастрофи MH17, в якій загинуло майже 300 чоловік. Так, як повідомляє агентство Onet.pl, для цього використовувалися інтернет-тролі. Зазначається, що Російське дослідницьке агентство за сприяння В. Путіна аналогічно діяло і під час виборів у США. Така ж ситуація із катастрофою TU-154m у Смоленську.


За даними Onet.pl, посилаючись на дослідження американського порталу "The Daily Beast", двоє голландських журналістів провели детальний аналіз отриманих в ході розслідування  даних та встановили, що "російські пропагандистські агенції розпочали наступ в мережі Інтернет одразу ж в день трагедії»  -  17 липня 2014 року.

Ті працівники російського дослідницького агентства через два роки займалися кампанією з втручання в президентські вибори в США.
Росія ж заперечує свою причетність до збиття малайзійського літака на Сході України, обвинувачуючи в катастрофі український уряд.
Відомо, що у лютому цього року 291 родич загиблих в авіакатастрофі приєднався до судового позову проти Росії та особисто до президента В. Путіна, поданого до Європейського суду з прав людини.
Тим часом двоє голландських журналістів Роберт ван дер Ноорда і Коен кан де Вен опублікували дослідження, в якому висвітлили в який спосіб російські тролі працювали над приховуванням фактів причетності РФ до збиття боїнгу MH17.
Зокрема, журналістами було проаналізовано 9 мільйонів твітів російського агентства на період 2014-2017 рр. Виявилося, що протягом 24 годин після катастрофи MH17 агентство опублікувало 65 тисяч твітів, в яких український уряд обвинувачується у катастрофі. Всього за три дні агентство розповсюдило понад 111 тисяч твітів з дезінформацію.
"Ніколи раніше за час свого існування російські тролі не писали стільки повідомлень за такий короткий період часу." - відзначили дослідники. Фрази, які використовувалися для більшості повідомлень, наступні: «Київський режим збив боїнг», «Київська провокація» або «Києве, визнай правду».