вівторок, 11 червня 2019 р.

Доповідь IISS: система правосуддя Заходу під загрозою атаки Кремля

Російські спецслужби інтенсивно проводять інформаційну кампанію «сіяння хаосу» ще з жовтня 2018 року. Головною мішенню для дезінформування було обрано західну систему правосуддя. Перш за все, осередком для проведення пропагандистських акцій стали соціальні мережі Facebook, Twitter, Instagram, − зазначається в доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS).

Додається, що з середини 2014 року по жовтень 2018 року більшість повідомлень в Twitter, які поширювались з підконтрольних російських пропагандистських акаунтів, були оприлюднені англійською мовою. Далі німецькою (понад 99 тис.), українською (понад 82 тис.) болгарською (понад 54 тис.), італійською (майже 21 тис.), іспанською і французькою (близько 12 тис. кожна) мовами.
Мовний розподіл написаних російськими тролями повідомлень в Twitterі показує, що вони адресовані тим країнам, де амбівалентне ставлення до американської правової системи є публічним, тобто там, де настрої суспільства лише сприяють «сіянню хаосу» у випадку дезінформації Кремля.

Russia Today i Sputnik
Кремлівські атаки на основи правової системи демократичних країн в соціальних мережах супроводжуються масовими маніпуляціями, які фінансуються російською владою та публікуються на інформаційних ресурсах Russia Today і Sputnik різними мовами, йдеться в доповіді IISS.
На думку експертів ISS наочною демонстрацією російських пропагандистських операцій є програма "America’s Lawyer” («Американський юрист»), що рекламується як програма щодо «викриття корумпованої та неефективної системи американського права».

Яким чином Путін і уряд посилюють проведення кампаній?
«Так, пропагандистські кампанії, що проводяться в соціальних мережах та підконтрольних РФ мас-медіа, обов'язково підсилюються заявами представників уряду. Тому використовуючи такі методи, Путін сподівається, що західні суспільства втратять віру в демократичні інститути, так само, як і російське суспільство визнало корупцію в Росі», − підсумовують експерти у доповіді Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Немає коментарів:

Дописати коментар